Budowanie relacji z czytelnikami

Budowanie relacji z czytelnikami

Budowanie relacji z czytelnikami

Dobre relacje z czytelnikami są kluczowym czynnikiem wpływającym na powracanie użytkowników. To właśnie od nich zależy czy Twój serwis będzie często odwiedzany oraz komentowany. Jeżeli osoba czytająca stwierdzi, że autor bloga stara się rozwiązać dany problem, chętnie pomaga i zależy mu na użytkownikach – chętniej skorzysta z Twojej usługi, kupi produkt, czy zarejestruje się z Twojego polecenia w programie partnerskim. Przeczytaj 6 najważniejszych punktów, które pomogą Ci zbudować relacje.

Dobre relacje to podstawa

  1. Skup się na treści – Twoje wpisy powinny być jak najbardziej pomocne czytelnikom. Rozwiązuj ich problemy, udzielaj wskazówek.
  2. Kontakt – daj możliwość skontaktowania się z Tobą. Niezbędna jest zakłada “Kontakt” w serwisie.
  3. Komentarze – zachęć  do dyskusji. Na pewno znajdą się osoby, które mają świetne pomysły oraz chętnie wymienią się doświadczeniem. Postaraj się odpowiadać na każdy komentarz. Musi być widać, że jesteś aktywny.
    Warto na końcu wpisu zadać dowolne pytanie, aby czytelnik dołączył do dyskusji.
  4. Przyjmuj krytykę na klatę – podejmując różne tematy znajdą się osoby z innymi poglądami. Jeżeli znajdzie się czytelnik, który skrytykował Twój wpis, nie unoś się. Podejdź do tego pozytywnie. Wdaj się w dalszą dyskusję wymieniając się poglądami na dany temat.
  5. Buduj również relację za pomocą innych kanałów. Odpowiadaj na wszystkie e-maile, lub wiadomości na FaceBooku otrzymane od czytelników.
  6. Wiele razy już wspominałem o komentowaniu powiązanych tematycznie blogów. Jeszcze raz to zrobię 😉 Tym razem zachęcam do komentowania komentarzy czytelników danego bloga. Celem tego działania jest włączenie się do dyskusji, co spowoduję zainteresowanie Twoją osobą. Myślę że wiele czytelników pochodzących od Ciebie, odwiedza powiązane tematycznie blogi. Na pewno ich spotkasz 🙂

A jakie są Twoje sposoby na budowanie relacji z czytelnikami?

admin