CSS/JS wewnątrz czy zewnątrz?

CSS/JS wewnątrz czy zewnątrz?

Żyjemy w takich czasach, że nie ma w internecie strony, która nie użyłaby stylów css, lub JavaScript. Jest to jedna z technik wspomagająca prezentacje treści. Niestety wielu webmasterów kod css umieszcza bezpośrednio wewnątrz pliku odpowiadającego za wyświetlenie zawartości strony. To najczęściej spotykany błąd, dlaczego?

Umieszczając kod wewnątrz pliku index.html,  pająk wyszukiwarki musi przedzierać się przez coś, czym nie jest zainteresowany. Współczesne wyszukiwarki coraz bardziej są odporne na nieprzyjazne strony i radzą sobie, ale mimo to warto żyć z nimi w zgodzie. Robot zanim ujrzy interesującą go treść musi najpierw przejść przez stertę kodu css/js.

Jeżeli kod znajduję się w zewnętrznym pliku to roboty mają możliwość swobodnego czytania i analizowania treści. Twoja witryna również staję się bardziej czytelna pod względem jakości kodu. Dzięki temu masz swego rodzaju ład.

Wyjątek od reguły może stanowić przypadek, w którym potrzebne Ci jedynie kilka atrybutów z css czy javasctript. Dwie linijki kodu nie zaszkodzą 😉

Dzięki temu małemu zabiegowi otrzymujemy dodatkowy plus w oczach Google oraz stajemy się bardziej przyjaźni dla wyszukiwarek.

admin