Czy częstym pisaniem zwiększymy ruch?

Czy częstym pisaniem zwiększymy ruch?

Odpowiedź na poniższe pytanie jest proste. Oczywiście! Rzeczą oczywistą jest to, że częste i regularne publikowanie wpisów przyciągnie uwagę internauty. Im częściej dodajesz nową treść tym większe szanse, że Twój ruch na stronie wzrośnie. Ze swojego doświadczenia wiem, że jednym artykułem możesz zdobyć nawet 3 tysiące wejść. Tak, to jest możliwe.

Jakiś czas temu prowadziłem serwis informacyjny, który dziennie miał około 200 wejść na dobę. Słuchając radia, usłyszałem informację, że  Liz Taylor znalazła się w szpitalu. Przyznam szczerze – nie wiedziałem kto to jest. 😉 Pomyślałem, skoro można było usłyszeć o niej w radio, więc jest to jakaś znana osoba. Po powrocie do domu postanowiłem napisać kilka zdań zgodnie z tym co podano. Warto było! Dzień czy dwa (nie pamiętam już) wchodząc w Google Analytics doznałem szoku. Chciałem sprawdzić, co działo się dnia poprzedniego. W statystykach odnotowano ponad 3 tysiące unikalnych odwiedzin na frazę “Liz Taylor w szpitalu”. Przez pierwsze trzy dnia uzyskałem 7 tysięcy wejść dzięki temu wpisowi. Odbiło to się również na AdSense. Wpłynęło parę groszy.  Kilka dni później wyparła mnie konkurencja z pierwszej strony wyników wyszukiwania. Nic co dobre nie trwa wiecznie ;-). Pocieszające jest to, że nadal otrzymywałem dodatkowych ruch (ok. 100).

Po co Ci o tym opowiadam? Po to, aby zachęcić Cię do pisania artykułów. Stajesz się nie tylko odwiedzany z powodu częstej aktualizacji treści, ale rownież Google bierze to pod uwagę. Prawdą jest, że miałem przysłowiowego “farta” i trafiłem w odpowiednią frazę. Możliwe, że Tobie też się uda.

admin