Jaki hosting wybrać, gdy ceny i parametry są podobne?

Jaki hosting wybrać, gdy ceny i parametry są podobne?

Jaki hosting wybrać?

Z biegiem lat, jak popularność i korzystanie z Internetu wzrosła. Pojawiła się duża liczba dostawców usług internetowych oferujących hosting stron WWW. Ceny w zasadzie są podobne do siebie. Oczywiście znajdziemy oferty droższe i tańsze, ale chciałbym rozważyć hostingi podobne cenowo. Wtedy rodzi się dylemat, którą firmę powinienem wybrać.

Jaki hosting wybrać?

W takim przypadku przejrzyj stronę usługodawcy i zaobserwuj czy widać profesjonalizm firmy. Wszystkie dane kontaktowe muszą być wyraźnie napisane (łącznie z adresem fizycznym).

Należy też zwrócić uwagę na uptime hostingu. Uptime jest to procent czasu, w którym serwer działa bez przestojów. Głównie różnica waha się w zakresie 99% – 99,9%. Jeżeli dana firma napisane ma, że wynosi 100% (czyli serwer działa non-stop bez żadnych przerw), to możesz ją wykreślić z listy dylematów. Jest to mało prawdopodobne.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na wybór hostingu mogą być dodatkowe korzyści. Niektórzy dostawcy oferują darmowe skrypty, lub instalatory systemów zarządzania treścią oraz szereg innych narzędzi wspomagających budowę strony internetowej.

Ostatnim, a zarazem najważniejszym elementem podczas wyboru firmy hostingowej są opinie. Często o  usługodawcach utrzymujących się już jakiś czas na rynku można poczytać na różnych forach. Wystarczy wpisać nazwę, lub link i przeszukać w Google for internetowych, gdzie użytkownicy wypowiadają się na temat usług danego hostingu.

A czy Ty wiesz, jaki hosting wybrać?

admin