Najczęstsze techniki optymalizacji strony internetowej

Najczęstsze techniki optymalizacji strony internetowej

Optymalizacja strony internetowej

Optymalizacja stron internetowych

Optymalizacja dla wyszukiwarek  jest to bardzo gorący temat w World Wide Web. Celem każdego z nas jest zdobycie jak najwyższej pozycji w rankingu Google. Walczymy o to, aby po wpisaniu danej frazy nasza witryny wyświetliła się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Dlatego musisz zoptymalizować swój serwis. Technik jest wiele, ale postaram się Tobie przybliżyć  najczęstsze praktyki stosowane przez pozycjonerów. Optymalizacja stron internetowych.

 

 • Anchor text – mam nadzieję, że już wiesz co to jest, a jeżeli nie to zapraszam do słowniczka webmastera.
  Jako treść anchora wstaw Twoje słowa kluczowe. Link nie może wyglądać w ten sposób “fajna strona”. Raz, że nie jest to zachęcające hasło, a dwa zmniejsza się wpływ na pozycjonowanie.
 • Linkuj wewnątrz serwisu – umieszczając wpis na stronie, dodaj w treści link do innego wcześniejszej już napisanego. Oczywiście musi być konkretny cel tego działania. Wpisy muszą być podobne do siebie.
 • Chmura tagów – koniecznie umieść chmurę na swojej stronie.
 • Zbadaj swoją grupę docelową – warto wiedzieć kim są Twoi odbiorcy.
 • Aktualizuj treść – często wspominam o tym, ponieważ jest to bardzo ważny temat. Goście odwiedzający stronę nie lubią, kiedy nic się nie dzieje. Zwrócisz na siebie uwagę dodając treść na bieżąco. Częste aktualizacja przyciąga pająki wyszukiwarki do indeksowania stron.
 • Używaj rel = “nofollow” w linkach o niskiej wartości. Przykładowo w sondzie, “głosuj”.
 • Optymalizacja obrazów – twórz tagi w znaczniku alt.
 • Przyjazne adresy – jeżeli Twoje adresy URL zawierają w sobie znaki typu: ?, !, czas to zmienić.
 • Myślnik –  tworząc adresy do kolejnych artykułów czy podstron nie używaj podkreślenia. Przykład: www.mojastrona.pl/pierwszy_wpis_na_stronie
  Lepiej użyć myślnika ze względu na wyszukiwarki. Przykład:
  www.mojastrona.pl/pierwsz-wpis-na-stronie
 • Flash / JavaScritpt – w przypadku, gdy Twoje menu czy inny element strony wykonany jest w którejś technologi, zadbaj o jego tekstową alternatywę. Wyszukiwarki mogą mieć problem z odczytem.

Optymalizacja stron internetowych jest istotnym działaniem, aby Twoja witryna www osiągała wysokie pozycje w wyszukiwarce Google. Powyżej przedstawiliśmy wyłącznie podstawy. Jeśli chcesz, abyśmy zajęli się Twoją stroną skontaktuj się z nami za pomocą formularza

Summary
Optymalizacji strony internetowej
Article Name
Optymalizacji strony internetowej
Description
Aby osiągnąć wysokie wyniki wyszukiwania, należy zająć się tematem takim jak optymalizacja stron internetowych. Poporawi to pozycjonowanie strony www
Author
Publisher Name
eBrand24.pl
Publisher Logo
admin