Treść na stronę w 20 minut

Treść na stronę w 20 minut

Każdy z nas ma jakieś obowiązki. Jedni chodzą do pracy, drudzy kształcą się. Jak wiemy zdarza się, że ciężko znaleźć czas na napisanie nowego artykułu na blogu. Zapoznaj się ze wskazówkami, które usprawnią te działania. W rezultacie możemy napisać nowy wpis wciągu dwudziestu minut. Szybkie pisanie nie oznacza spadku jakości. Poniższe punkty dedykowane są głównie krótkim wpisom. Dłuższe wymagaj nieco większego nakładu pracy i czasu 🙂

  • Twórz listę pomysłów – z doświadczenia wiem, że jakąś cześć czasu poświęcamy na szukanie tematu. Rozwiązaniem jest zapisywanie tego co nam przyjdzie do głowy podczas zwykłych codziennych czynności. Sam tak robię 🙂 Zapisuję w zwykłym notatniku w komputerze, a jeżeli nie mam do niego dostępu to jako wersja robocza sms.
  • Brak weny – są sytuację, kiedy człowieka upuszcza wena twórcza. Należy zostawić to na później. Na siłę szukając zdań, wyrazów tracimy tylko czas.
  • Wypunktowanie – zastanawianie się nad  powiązaniami między akapitami bywa czasochłonne, aby uniknąć tego zdarzenia pisz w postaci listy (tak jak ja teraz). Użyj wypunktowania, lub listy numerowanej.
  • Jeżeli podczas tworzenia treści wpadnie Ci do głowy ciekawy pomysł na nowy akapit, koniecznie zapisz go pod spodem. Dzięki temu nie zapomnisz o nim, a zyskasz na czasie.
  • Naszym celem jest stworzenie wpisu wciągu 20 minut, dlatego nie nastawiajmy się na to, że napiszemy epos :).
  • Słownik – przygotuj sobie słownik, który pomoże Ci szybko i sprawnie sprawdzić dane słowo. Przeglądarki obsługują już podkreślanie błędów ortograficznych. Natomiast wyrazy bliskoznaczne należy samemu poszukać. Osobiście do tego celu używam InfoBota na GG 🙂 Dostępny jest pod numerem 100. Wystarczy wpisać swb wyraz.
  • Błędy –  wszelkiego rodzaju błędy poprawiaj na bieżąco. Zostawianie na później zgromadzi tylko ich ilość, a szukanie pochłonie kolejne minuty.
  • Chwila zapomnienia – odetnij się od rzeczywistości, wyłącz telewizor, telefon, radio*. Skup się na tym co chcesz zrealizować. Poświęcając czas teraz – będziesz miał czas później.
  • *Muzyka – są osoby, którym muzyka pomaga w sprawniejszym funkcjonowaniu (zaliczam się do tej grupy). Jeśli Tobie również to pomaga, włącz swojego ulubionego artystę.

Znasz jeszcze jakieś dodatkowe techniki pomagające skrócić czas tworzenia nowego wpisu? Chcesz coś dodać z własnego doświadczenia?  Podziel się z czytelnikami i swoje propozycje umieść w komentarzach.

admin