Zarabianie na stronach internetowych WWW

Zarabianie na stronach internetowych WWW

Zarabianie na www

Jednym z najbardziej popularnym sposobem zdobywania dodatkowych pieniędzy przez Internet jest zarabianie na prowadzeniu stron internetowych.  Umiejętnie zarządzana i promowana strona może stać się maszyną, która będzie zarabiała nawet wtedy, gdy śpisz. W takiej sytuacji stanie się ona prawdopodobnie idealnym źródłem dochodów. Dziś Internet jest intensywnie wykorzystywany jako handlowy środek przekazu, oferując wiele sposobów zarabiania pieniędzy. Postanowiłem zebrać najlepsze metody pozwalające zacząć zarabianie na WWW.

Reklama na stronie

Najlepszą i najbardziej sprawdzoną metodą zysku z witryny jest zamieszczenie reklam. Reklama internetowa jest na rosnącym trendem, który pokazuje duży potencjał na przyszłość (tą bliską i tą daleką ;))

Reklamy kontekstowe: popularna wyszukiwarka – Google wprowadziła spory czas temu usługę reklamową o nazwie AdSense, która pozwala praktycznie każdemu właścicielowi strony internetowej zarabiać pieniądze bez konieczności robienia zbyt wiele. AdSense to program, w którym można zarabiać przez kierowanie swoich czytelników do innego produktu, strony internetowej lub usługi.

Google AdSense wymaga po prostu witryny www, na którą należy wkleić kilka linijek kodu HTML. Kod ten tworzy reklamy, które można zobaczyć i gdy ktoś kliknie na jedną z nich, zostaje przekierowany do witryny reklamodawcy. Za to właśnie kliknięcie otrzymujesz wynagrodzenie.Zapisz się do programu AdSense i umieścić reklamy Google na swojej stronie. Google wyświetli najbardziej odpowiednie reklamy w zależności od zawartości witryny i w ten sposób będziesz mógł zarabiać za każde kliknięcie. Właściciele stron potrafią wyciągnąć tą metodą całkiem przyjemne sumy.

Programy partnerskie

Program partnerski, linki i banery: Inną metodą, gdzie można rozpocząć zarabianie na WWW jest umieszczanie linków / banerów programów partnerskich na swojej stronie. Koncepcja jest naprawdę bardzo prosta. Każda jest oparta na płatnym systemie odesłań. Osoba przeglądająca Twoją witrynę, dzięki umieszczonej reklamie może dotrzeć do produktu bądź usługi danego dostawcy.

Wykorzystując tę metodę, wynagrodzenie możesz otrzymać za kliknięcie w link/banner lub za samą sprzedaż produktu. Istnieją sieci partnerskie oferujące różne kody banerów i linków, które będą śledzić sprzedaż i naliczane prowizje w specjalnie przygotowanym do tego panelu.

Sprzedaż produktów partnerskich jest opłacalnym sposobem na zarabianie pieniędzy przez Internet tworząc strony www. Po prostu kieruje się ruch ze swojej strony internetowej i zarabiasz, gdy ludzie kupują produkty.

Istnieją tysiące różnych produktów cyfrowych i nie tylko. Napisz jakieś recenzje oraz rekomendacje i odeślij czytelnika do kupca, a jeśli produkt się sprzeda, otrzymasz prowizję czasami nawet do 75%. Ta metoda jest bardzo prosta w realizacji, wymaga jednak dość dużej ilości ruchu odwiedzających, aby zacząć zarabiać. Warto podkreślić, że Ty nic nie musisz wysyłać kupującemu, nawet nie musisz z nim rozmawiać :). Wszystko załatwiane jest między dostawcą, a kupcem.

Sprzedawaj swoją wiedzę

Przykładowo, jeżeli prowadzisz bloga tematycznego dotyczącego pozycjonowania stron internetowych i znasz się na tym, zacznij sprzedawać swoją wiedzę. Może to być w formie poradnika zapisanego w PDF, prezentacji, a nawet nagrania wideo. Dzięki temu pokażesz swoim czytelnikom, że oni również mogą sami pozycjonować strony www, a Ty tym sposobem zasilisz swoje konto.

Płatny dostęp do strony

Pobieraj opłaty za dostęp do danej części witryny.  Zapewniaj swobodny dostępu do głównych sekcji strony, ale pobieraj opłaty za dostęp do bardziej opłacalnych informacji. Jeśli treść jest wyjątkowa i cenna, możesz zarabiać pieniądze sprzedając dostęp do treści. Ludzie będą płacić, jeśli jest to przydatne dla nich. Może to być dział forum, oprogramowanie do pobrania, oferty czy e-booki

Sprzedaż linków tekstowych

Jak sam tytuł nagłówka wskazuje, metoda polega na sprzedawaniu miejsca na stronie w postaci linków tekstowych. We wpisie, do którego zachęcam aby przeczytać, poruszyłem najczęstsze formy sprzedaży, takie jak: sprzedaż linków na allegro, indywidualne składanie ofert, systemy sprzedaży oraz zamieszczanie ogłoszeń na forach. W tym wypadku należy pamiętać jednak, by nie przesadzić z ilością. Strona nie może stać się farmą linków.

Na wszystkich powyższych metodach można zarobić dość konkretne pieniądze, ale oczywiście wymagana jest własna strona internetowa generująca spory ruch. Bez tego niestety nie obejdziemy się. Dodatkowo potrzebujemy przede wszystkim czasu i chęci do działania, a wyniki naszej pracy zobaczymy w niedługim czasie. Zarabianie na stronach www jest prostsze niż myślisz.

Jeżeli potrzebujesz strony internetowe, skorzystaj z naszej oferty

admin